All for Joomla The Word of Web Design

YÜZ TİPİNE GÖRE BAŞÖRTÜSÜ SEÇİMİ

Tesettürlü bayanların şık kombinlerinde en önemli etkenlerden biri de yüz şeklidir. Yüz şekline göre seçimler yapmak olduğundan daha zayıf ya da kilolu görünmeye neden olacaktır. Başörtüsüseçimi yapılırken yüz tipi, ten rengi de son derece önem taşımaktadır. Giysilerle uyumun yanı sıra ten rengi ile de uyum gerekmektedir. Ten rengine uyan, elbiselerle fazlasıyla da sık kullanılan eşarpları tercih etmek bütçeye de katkı sağlamaktadır.  Güzel görünmek için yüz tipine göre seçimler yapmak etkili olacaktır.

 

Desenli Modellerin Kullanımı

 

Yuvarlak yüzlü bayanların eşarp seçimlerinde ve bağlama şekillerinde daha rahat oldukları bilinmektedir. Uzun yüz tipine sahip olan bayanlar da ise durum tam tersidir. Bağlama ve eşarpların desenleri de kıyafetlerin tarzına uyumlu olmalıdır. Sezonun trendi başörtüsü modellerinde desenli, asimetrik detaylar da yer almaktadır. Desenli eşarpları seçmek yüzü olduğundan daha ince gösterebilmektedir. Asimetrik desenli başörtüsü modelleri ise yüzü daha uzun gösterebilmektedir.

 

Şık Kombinlerde Başörtüler

 

Seçimlerin giyilen kıyafet rengine göre olması gerekmektedir. Başörtülerin kıyafetlere uyumlu olması da daha etkili olmaktadır. Eşarp seçilerek yüz şeklini daha belirgin hale getirmek de mümkün olacaktır. Modern başörtüsü modelleri sezon trendi renklerde ve detaylarla oluşmaktadır. Farklı ipek seçenekleri arasında twill eşarplar da hafif yapısı ile hem kaymamakta hem de yüz şeklinize uygun olmaktadır. Daha az kayıp dik duran twill ipekler elbiseleriniz ile de uyumlu olmaktadır.

 

Canlı Renklerde Başörtüsü Modelleri

 

Kumlu ipek olarak adlandırılan twill ipekler de yüzey hafif pürüzlü olduğu için kayma yaşanmamaktadır. Yüz şekline göre de son derece uyumlu olmaktadır. Sura ipek eşarplarda ise desenlerde renkler daha canlıdır. Tesettürlü bayanların başörtüsü seçiminde çene ve yüz şeklini tamamlaması gereklidir. Şık başörtüsü modelleri her yüz tipine uygun olarak tasarlanmaktadır. Ünlü markaların başörtüsü modelleri seçimi yapılırken ise yüz şekline göre modelleri belirlemek gerekmektedir. Cilt yapısını olduğundan daha koyu, cansız gösteren renkler tercih edilmemesi gerekmektedir. Başörtüsü seçimi ile birlikte yüz şeklini daha sade göstermek için makyajın da doğru şekilde yapılması gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: